Dorota Szewczuk

Dorota Szewczuk

  • Position:
  • Experience:
  • Location:
  • Email:
  • Phone:

Review Psychologist

Psycholog, terapeuta, psycholog sportu, dyplomowany Coach oraz Certyfikowany Coach w podejściu Zen Coachingu. Ukończyła psychologię oraz studia podyplomowe z psychologii sportu – w nurcie sportu pozytywnego w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Absolwentka studiów podyplomowych Coaching Profesjonalny w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Ukończyła Studium Trenera Zmiany oraz CoachingGrupowy i Zespołowy w szkole NOVO. Ukończyła również roczny Trening Zen Coachingu. Odbyła szkolenie I oraz II stopnia z zakresu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, ukończyła szkolenie metodą Kids Skills. Dam radę! Jestem z Ciebie dumny! (Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach). Aktualniew trakcie czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego w Studium Psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, ośrodku posiadającym rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP), Sekcji Psychologii Sportu oraz European Network of Young Specialists in Sport Psychology (ENYSSP) – europejskiego stowarzyszenia zrzeszającego specjalistów w dziedzinie psychologii sportu. Regularnie uczestniczy w licznych szkoleniach, kursach, warsztatach i konferencjach w kraju i za granicą poszerzając swoją wiedzę i rozwijając warsztat pracy. Dba o standardy i jakość swojej pracy, pracuje zgodnie z Kodeksem Etyczno – Zawodowym Psychologów PTP.

Doświadczenie zawodowe zdobywała odbywając staże m.in. w Instytucie Psychiatrii i Neurologii na Oddziale Dziennym oraz Oddziale Całodobowym Kliniki Nerwic Zaburzeń Osobowości i Zaburzeń Odżywiania w Warszawie oraz w Klinice Psychologiczno-Psychiatrycznej PsychoMedic w Warszawie.

Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Pracuje z osobami z zaburzeniami nastroju, zaburzeniami lękowymi, niskim poczuciem własnej wartości. Wspiera osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, zmagają się ze stresem, mają trudności w relacjach z innymi ludźmi oraz z radzeniem sobie z własnymi emocjami.

Jako psycholog sportu pracuje z zawodnikami m. in. nad prawidłową komunikacją, budowaniem pewności siebie, zwiększaniem koncentracji uwagi, zarządzaniem emocjami, radzeniem sobie ze stresem oraz innymi aspektami wpływającymi na poziom optymalizacji przygotowania mentalnego w sporcie. W swojej pracy kieruje się podejściem pozytywnego zaangażowania w sport.

Konsultacje prowadzone w języku polskim oraz angielskim.